Zatrudnienie Pozapracownicze Gospodarczej Listopada Upłynie

art

Dodany: 2020-04-17 Kategoria: Kodeks pracy

Zatrudnienie pozapracownicze gospodarczej. listopada upłynie perfekcyjny limit zatrudnienia pracownika na umowę czasową. Optymalne Delegowanie pracowników z Polski i do Polski. Duża skala z Polski delegowanych zostało ok tys. osób - czyli proc. wszystkich w UE. Najwięcej pracowników z Polski pracuje w sektorze budowlanym, przemyśle, edukacji, ochronie zdrowia i zajęciach socjalnych. Pracownicy mobilni: Delegowanie lub przerzut cudzoziemca do Polski? Omówienie zmian w ustawie o cudzoziemcach od lutego br. Mobilność krótkoterminowa i długoterminowa- korzyści i warianty. Cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej mogą uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa z innego kraju (nie należącego do UE). w tym w zawodach pożądanych na rzecz polskiej gospodarki. Metody eliminacji podwójnego opodatkowania. Zasady dotyczące pobierania zaliczek na podatek. Obowiązki płatników, sporządzanie informacji PIT . Przeliczanie zysków zagranicznych i podatku zapłaconego za granicą na złote. Zaliczanie wynagrodzeń do kosztów uzyskania przychodów. Metoda zapobieżenie z progresją omówienie przykładów. Metoda zaliczenia wyrażenie omowne przykładów. Ulga abolicyjna zasady jej stosowania. Podatkowe skutki oddelegowania pracownika dla pracodawcy. Opodatkowanie zysków z umów cywilnoprawnych realizowanych za granicą. Kwalifikacja umów cywilnoprawnych (umowy zlecenia, o dzieło, kontrakty menedżerskie, itp.) na gruncie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Opodatkowanie osób wykonujących czynności równolegle na terenie kilku państw członkowskich. Obowiązki dla nałożone na polskie podmioty delegujące do wykonywania czynności za granicą. Delegowanie osoby samozatrudnionej. Omówienie zasad opodatkowania osób samozatrudnionych za granicą na gruncie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Szczegółowa rozpatrywanie przypadków, kiedy działalność osoby samozatrudnionej tworzy zakład (stała placówka, działalność agenta ustawa o rachunkowości kto może prowadzić księgi rachunkowe zależnego). Zasady dotyczące opodatkowania innych kategorii dochodów osiąganych za granicą. opodatkowanie uczniów i studentów. opodatkowanie artystów i sportowców. Opodatkowanie rent i emerytur uzyskiwanych kiedy ustawa o rachunkowości a kiedy msr z zagranicy. dochody marynarzy. inne dochody. Zasady zatrudniania cudzoziemców i delegowania cudzoziemców. Nowy typ zezwolenia - zezwolenie na pracę sezonową. Zezwolenia na pracę na rzecz cudzoziemców z państw trzecich. Rejestr pracy cudzoziemców. Zezwolenie na pobyt czasowy - wysokie kwalifikacje zawodowe. Delegowanie zyskuje na znaczeniu.

Komentarze: 2


noavatar.png
Barbara Adamiak z prawa postępowania sadowoadministracyjnego 2020-05-08

Ja i moi koledzy zdarzyliśmy się postępować zgodnie z najlepszymi zaleceniami z bloga, a następnie natychmiast rozwinąłem straszne uczucie, że nigdy nie podziękowałem właścicielowi blogu za te techniki. Wszystkie kobiety są z pewnością radosne, aby nauczyć się ich i już w rzeczywistości bawili się tymi rzeczami. Dziękuję za to, że jesteście po prostu miło i za znalezienie fajnych pomysłów, których większość ludzi naprawdę zdesperowała. Moim szczerym żalem, że nie mówię ci wcześniej.

noavatar.png
Barbara Kaczmarek autorka z zakresu prawa 2020-05-15

Dziękuję za dobry writeup. W rzeczywistości to było rozbawienie. Spójrz na zaawansowany dodatek do Ciebie! Jak jednak możemy się porozumieć?